KRISTÍNA & Symfonický orchester Žilina


V drevenom kostole počas EĽRO tentoraz Kristína a orchester

Súčasťou piatkového programu Európskeho ľudového remesla býva pravidelne i podvečerný koncert v drevenom kostole, zapísanom v zozname pamiatok UNESCO. Ani tento rok nebude výnimkou a hudobní fanúšikovia sa môžu tešiť na spoločné vystúpenie Štátneho komorného orchestra (ŠKO) Žilina so speváčkou Kristínou.

Koncert sa uskutoční v piatok 8. júla 2016 o 17.00 h v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarkua bude rozdelený na dve časti. V prvej zahrá ŠKO pod vedením dirigenta Adriána Kokoša viacero operných árií či operetných skladieb, v ktorých vystúpia aj sopranistka Eva Hornyáková a tenor Róbert Smiščík. V druhej časti sa už na rad dostane obľúbená speváčka Kristína, ktorá s orchestrom zaspieva výber svojich najznámejších piesní.

Štátny komorný orchester Žilina vznikol v roku 1974 ako jediný orchester „mozartovského typu“ na Slovensku. Odvtedy si získal významné postavenie nielen u nás a v Česku, ale v krátkom čase sa mu podarilo dosiahnuť vynikajúce renomé aj v zahraničí. Orchester má 34 členov, prevažne absolventov hudobných akadémií v Bratislave, Prahe, Brne a Konzervatória v Žiline.

V Kežmarku sa diváci v podaní členov ŠKO môžu tešiť na Predohru k opere Don Giovanni Wolfganga Amada Mozarta, áriu Vojvodu z opery Rigoletto Giuseppe Verdiho, Intermezzo z opery Sedliacka česť Pietra Mascagniho či áriu z opery Gianni Schicchi od Giacoma Pucciniho. Okrem toho prídu na rad skladby i Johanna Straussa ml. (Schatz-Walzer, Tritsch-Tratsch Polka), ária princa z operety Franza Lehára Zem úsmevov, skladba z operety Čardášová princezná Emmericha Kálmána, ale aj Spomienkový čardáš Bélu Kélera a známy duet z operety Franza Lehára Veselá vdova.

Kristína Peláková, známejšia pod umeleckým menom Kristína, je 28-ročná slovenská speváčka, ktorá okrem iného Slovensko reprezentovala na súťaži Eurovision Song Contest 2010. Už odmalička spievala, hrala na klavíri a tancovala. Vyštudovala hudobno-dramatický odbor na košickom konzervatóriu. Debutový album ...ešte váhamvydala v roku 2008, po ňom ešte nasledovali ďalšie dva – V sieti ťa mám (2010) a Na slnečnej strane sveta (2012).

Jej najznámejšími hitmi sú piesne Ešte váham, Stonka, Horehronie, V sieti ťa mám, Pri oltári, Life is a Game, Tajná láska, Jabĺčko, Navždy, Ta ne, Na vysokej skale, Na bieleho koňa či Si pre mňa best. Väčšinu z nich Kristína určite zaspieva v netradičnom, ale o to zaujímavejšom sprievode orchestrálnej hudby ŠMO Žilina aj na júlovom kežmarskom koncerte počas festivalu EĽRO.

Vstupné na spoločné vystúpenie Štátneho komorného orchestra Žilina s Kristínou je 10 € v predpredaji, 12 € pred koncertom. Vstupenky si v predpredaji môžete kúpiť v administratívnej budove Mestského kultúrneho strediska v Kežmarku na Starom trhu 47, v Kežmarskej informačnej agentúre na Hlavnom námestí 46 alebo online nawww.mskskezmarok.sk.

Fotografie:

Prílohy:


Autor: Marketing
Posledná aktualizácia: 8.7.2016
<<< Späť

Vyhľadávanie

Úradné hodiny

Hodiny pre verejnosť:

Pondelok   8.00 - 15.00
Utorok 8.00 - 15.00
Streda 8.00 - 16.30
Štvrtok 8.00 - 15.00
Piatok 8.00 - 14.30

Hlavné námestie 1,
060 01 Kežmarok
Potrebujete informáciu?
Bezplatné Wi-FiWebkamera mesta Kežmarok
Videoklip Kežmarok 2015

Virtuálna prehliadka mesta

Virtuálna prehliadka mesta
Fotogaléria

Festival remesiel EĽRO

Európske ľudové remeslo

Legendárium súťaž

Legendárium súťaž
Verejné obstarávanie
Mestské kultúrne stredisko
Verejné obstarávanie MsKS

Kalendár kultúr. podujatí

Kam v regióne

Kam v regióne

Ponuka majetku mesta

Ponuka majetku mesta

Mestské dotácie

Kino Iskra

Kino Iskra
Filmový klub Iskra
Audiovizuálny fond

Projekt aktívne starnutie

Aktívne starnutie