Operné gala 2016


Výťažok z koncertu Operné gala 2016 v Kežmarku poputuje pre detský mobilný hospic

Po predchádzajúcich dvoch úspešných ročníkoch operného benefičného galakoncertu v Kežmarku pozýva Opera Slovakia, o.z. na svoj tretí s názvom Operné gala 2016, ktorýsa uskutoční dňa 30. augusta 2016 (utorok) o 17.00 h v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku. Sólistami večera budú vynikajúci slovenskí operní speváci úspešne reprezentujúci našu krajinu na zahraničných javiskách. O to vzácnejšie bude obdivovať ich umenie na domácej scéne. Pozvanie na tretí ročník koncertu prijalisopranistka Mária Porubčinová, tenorista Peter Berger a barytonista Pavol Kubáň. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery Štátneho divadla v Košiciach, hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme ako aj hlavnej korepetítorky a dramaturgičky Opera Slovakia. Program koncertu bude pozostávať z diel majstrov svetovej opernej literatúry a piesňovej tvorby slovenských autorov. Koncert sa zároveň uskutoční pri príležitosti piateho výročia spustenia internetového portálu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia a záštitu nad ním prevzal Peter Dvorský.

Výťažok z koncertu poputuje prvému detskému mobilnému hospicu na východnom Slovensku

Umelci budú opäť účinkovať bez nároku na honorár a výťažok z koncertu sa tento raz venuje neziskovej organizácii SVETIELKO POMOCI, ktorá poskytuje komplexnú celoročnú pomoc onkologicky chorým deťom a ich rodinám na východnom Slovensku počas liečby, po liečbe, v terminálnom štádiu života dieťaťa a po jeho strate. Hlavným projektom organizácie je detský mobilný hospic, ktorý v regióne východného Slovenska poskytuje zdravotnú starostlivosť nevyliečiteľne chorým deťom v domácom prostredí. S tímom odborníkov sa stará sa o to, aby choré dieťa prežilo posledné chvíle svojho života doma s najbližšími, pretože byť spolu je dôležité. V rámci mobilného hospicu bezplatne zapožičiava prístroje, zabezpečuje zdravotnícky materiál a lieky potrebné v domácej hospicovej starostlivosti. Detský mobilný hospic pôsobí v Košickom a Prešovskom kraji a je prvým a jediným zariadením svojho druhu na východnom Slovensku. Hospic založila na základe svojho silného životného príbehu paniMiroslava Hunčíková, ktorá za túto činnosť získala cenu Krištáľové krídlo za rok 2015 v kategórii Filantropia.

Veríme, že Vám tento koncert prinesie nielen silný umelecký zážitok, ale aj dobrý pocit z pomoci tým, ktorí ju skutočne potrebujú.

Vstupné na koncert je 12 €.

Predaj vstupeniek je v sieti Ticketportal - https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=22522 a priamo v kostole hodinu pred koncertom. Info o koncerte nawww.operslovakia.sk

Ľudovít Vongrej, šéfredaktor a hudobný producent Opera Slovakia

„Už po tretí raz prichádzame do podtatranského regiónu s operným benefičným galakoncertom. Kontinuita sa zachováva a aj tento rok na ňom vystúpia špičkoví slovenskí operní umelci pôsobiaci najmä v zahraničí, takže príležitosť vidieť ich na slovenských operných javiskách je skôr zriedkavá. Aj pre mňa je preto o to vzácnejšie zažiť s nimi koncert v nádhernom prostredí s kvalitnou akustikou jedinečnej slovenskej kultúrnej pamiatky v Kežmarku, zapísanej v zozname UNESCO. Zároveň takto operne spoločne oslávime aj piate výročie založenia internetového časopisu Opera Slovakia. Koncert bude mať benefičný charakter a pre všetkých účinkujúcich, ako aj pre celý produkčný tím Opera Slovakia sľubuje nielen silný umelecký, ale aj ľudský zážitok, keďže spolu aspoň sčasti poskytneme pomoc deťom a ich rodinám, ktoré to veľmi potrebujú – pomoc nielen finančnú, ale aj ľudskú, pretože pre nich je každé úprimné podanie ruky hodnotným prejavom úcty. Pre mňa osobne sa hlboký príbeh pani Miroslavy Hunčíkovej, zakladateľky prvého detského mobilného hospicu na východnom Slovensku, spája s veľkým obdivom silnej ženy, v ktorej sa po náhlom odchode dcérky spustil pocit nevyhnutnosti pomáhať iným matkám a otcom. Tento obdiv je pre mňa zároveň aj hnacou silou pri organizovaní tohto benefičného koncertu. Spolu s umelcami, našimi partnermi, produkčným tímom Opera Slovakia a návštevníkmi koncertu verím, že sa nám aj tento ročník vydarí. Všetci ste srdečne vítaní.“

Fotografie:

Prílohy:


Autor: Marketing
Posledná aktualizácia: 30.8.2016
<<< Späť

Vyhľadávanie

Úradné hodiny

Hodiny pre verejnosť:

Pondelok   8.00 - 15.00
Utorok 8.00 - 15.00
Streda 8.00 - 16.30
Štvrtok 8.00 - 15.00
Piatok 8.00 - 14.30

Hlavné námestie 1,
060 01 Kežmarok
Potrebujete informáciu?
Bezplatné Wi-FiWebkamera mesta Kežmarok
Videoklip Kežmarok 2015

Virtuálna prehliadka mesta

Virtuálna prehliadka mesta
Fotogaléria

Festival remesiel EĽRO

Európske ľudové remeslo

Legendárium súťaž

Legendárium súťaž
Verejné obstarávanie
Mestské kultúrne stredisko
Verejné obstarávanie MsKS

Kalendár kultúr. podujatí

Kam v regióne

Kam v regióne

Ponuka majetku mesta

Ponuka majetku mesta

Mestské dotácie

Kino Iskra

Kino Iskra
Filmový klub Iskra
Audiovizuálny fond

Projekt aktívne starnutie

Aktívne starnutie