Občan > Úvod

Turistická sezóna očami „informačky“

Už do deviatej sezóny vstupuje Kežmarská informačná agentúra (Kia). Skúsenosti z oblasti cestovného ruchu má určite na rozdávanie.
Ako si na celé toto obdobie pôsobnosti spomína jej majiteľ Milan Nevlazla? „Do roku 2001 počet návštevníkov Kežmarku narastal, potom nastal útlm. Po vstupe Slovenska do Európskej únie však registrujeme zmenenú klientelu návštevníkov. Prichádzajú do Kežmarku návštevníci z krajín, ktorí dovtedy Kežmarok navštevovali veľmi veľmi zriedka – Švédsko, Španielsko, USA... Registrujeme však, že v poslednom období rapídne ubudlo poľských návštevníkov.“ Prvou zastávkou drvivej väčšiny návštevníkov Kežmarku je práve „informačka“, kde hľadá turista základné informácie o meste, pamiatkach a stravovacích zariadeniach. Dôležitosť podaných informácií je niekedy priamo úmerná návšteve stravovacieho zariadenia, lebo prvé odporúčanie na ich návštevu prichádza práve z Kia. Najväčší dopyt je po informáciách ohľadom historických pamiatok.
Boľavé miesto Kežmarku, permanentne, je absencia sociálneho zariadenia pri evanjelických kostoloch a aj slabá informovanosť (tabuľková) o existujúcom verejnom sociálnom zariadení v meste.
Na existenciu pešej zóny Milan Nevlazla hovorí jasne: „Konečne! Turisti chcú Kežmarok predovšetkým fotiť. Ale fotiť autá?!“ Najviac sa v Kia predá pohľadníc, ale záujem je aj o Historickú cestu, ktorá turistov vždy zaujme. Po informačnej stránke je kežmarská „informačka“ pripravená hádam najlepšie za posledné roky, preto je škoda, že v prvom polroku navštívilo Kežmarok málo návštevníkov. Verím, že v septembri sa budeme baviť o iných číslach, k čomu dopomôže aj veľmi dobrá spolupráca majiteľov Kia s mestom Kežmarok. Humeník


Autor: Noviny KEŽMAROK
Posledná aktualizácia: 8.7.2004
<<< Späť

Vyhľadávanie

Úradné hodiny

Hodiny pre verejnosť:

Pondelok   8.00 - 15.00
Utorok 8.00 - 15.00
Streda 8.00 - 16.30
Štvrtok 8.00 - 15.00
Piatok 8.00 - 14.30

Hlavné námestie 1,
060 01 Kežmarok
Potrebujete informáciu?
Bezplatné Wi-FiWebkamera mesta Kežmarok
Videoklip Kežmarok 2015

Virtuálna prehliadka mesta

Virtuálna prehliadka mesta
Fotogaléria

Festival remesiel EĽRO

Európske ľudové remeslo

Legendárium súťaž

Legendárium súťaž
Verejné obstarávanie
Mestské kultúrne stredisko
Verejné obstarávanie MsKS

Kalendár kultúr. podujatí

Kam v regióne

Kam v regióne

Ponuka majetku mesta

Ponuka majetku mesta

Mestské dotácie

Kino Iskra

Kino Iskra
Filmový klub Iskra
Audiovizuálny fond

Projekt aktívne starnutie

Aktívne starnutie