Občan > Úvod

Pozvánka: Ozveny festivalu JEDEN SVET v Kaštieli Strážky

Slovenská národná galéria Kaštieľ Strážky v spolupráci s organizáciou Človek v ohrození pozýva širokú verejnosť na premietanie dokumentárnych filmov.

Hlavným mottom 17. ročníka festivalu Jeden Svet je myšlienka Odmyslime si ploty. Čoraz nástojčivejšie staviame ploty a múry medzi krajinami aj ľuďmi - a odkrývame pritom to najhoršie v nás.


3. marec 2017 / piatok

Skoro svätý

18.00 / USA, Ukrajina/ 2015/ 96 min./ CZ titulky

Pastor Genadij je ušľachtilý dobrodinec. Žije v Mariupole, v Doneckej oblasti Ukrajiny, kde sa už mnoho rokov s vervou snaží naprávať svet. Vyhľadáva deti, ktoré žijú na ulici, a vracia ich do života. So ženou majú tri vlastné deti, ďalších tridsaťdva si adoptovali. Bezdomovcom a narkomanom zháňa jedlo, lieky, prácu, bývanie. Zachraňuje obete domáceho násilia. Jeho snaha ukazuje v plnej nahote nefungujúci sociálny systém na Ukrajine, súčasne však šíri nádej, že každý príbeh môže mať dobrý koniec.

hosť: Mgr. Eva Germanová, PhD. /Zborová farárka

Farida

20.00 / Nórsko/ 2015/ 16 min./ SK dabing

Farida bola po takmer štyroch rokoch strávených v Nórsku deportovanádo Afganistanu. Do krajiny, v ktorej nikdy nebola, ktorej jazyk a kultúra sú jej cudzie. Chýbajú jej kamaráti, škola aj bezpečie malého mesta Dokka. Krátky dokument zobrazuje dôsledky nórskej azylovej politiky. Napriek silným väzbám na krajinu bolo za posledné roky viacero detí deportovaných z Nórska kamsi preč. Deti sa v týchto situáciách ocitli nevinne a sú zároveň veľmi zraniteľné. Je preto dôležité vypočuť si aj ich hlas.

hosť:Mgr. Ľubomír German /sociológ

10. marec 2017 /piatok

Švédska teória lásky

18.00 / Švédsko/ 2015/ 76 min./ CZ titulky

Švédsko sa prezentuje ako modelový príklad sociálneho štátu. Za kulisami novodobého raja na Zemi sa však odohráva prekvapivá dráma. V roku 1972 prišli politici s prelomovým programom „Rodina budúcnosti“. Mal stvoriť modernú spoločnosť, v ktorej sa bude klásť dôraz na nezávislosť každého občana, občana, ktorému v šťastí nesmú brániť ani vzťahy k deťom, partnerom či rodičom.Po štyridsiatich rokoch je však Švédsko krajinou popretŕhaných rodinných väzieb. Ľudia často žijú sami a umierajú, bez toho, aby niekomu chýbali.

Nie som z cukru

19.30 / Holandsko/ 2015/ 20 min./ CZ dabing

Michelle miluje plávanie a veľmi rada by vyrazila na kúpalisko v nových bikinách. Obáva sa však posmechu svojich spolužiakov. Deti v škole ju totiž často šikanujú kvôli jej postave. Stratila už všetku sebadôveru a začala jesť ešte viac sladkostí. Jedného dňa si však povedala „Dosť!“. S pomocou odborníčky na detskú obezitu upravila svoj jedálniček, začala viac športovať a namiesto limonád pije vodu. Dúfa, že s podporou rodiny a jej najlepšej kamarátky Noe, jej prechod na zdravý životný štýl pomôže schudnúť a vráti jej tak stratené sebavedomie.

Príďte do Kaštieľa Strážky aj Vy a spolu si odmyslíme ploty!

Viac informácií o programe, o hosťoch, ako aj vizuál na stiahnutie, nájdete na

https://www.facebook.com/SNGStrazky/

052/ 245 40 00

Fotografie:

Prílohy:


Autor: Marketing
Posledná aktualizácia: 24.2.2017
<<< Späť

Vyhľadávanie

Úradné hodiny

Hodiny pre verejnosť:

Pondelok   8.00 - 15.00
Utorok 8.00 - 15.00
Streda 8.00 - 16.30
Štvrtok 8.00 - 15.00
Piatok 8.00 - 14.30

Hlavné námestie 1,
060 01 Kežmarok
Potrebujete informáciu?
Bezplatné Wi-FiWebkamera mesta Kežmarok
Videoklip Kežmarok 2015

Virtuálna prehliadka mesta

Virtuálna prehliadka mesta
Fotogaléria

Festival remesiel EĽRO

Európske ľudové remeslo

Legendárium súťaž

Legendárium súťaž
Verejné obstarávanie
Mestské kultúrne stredisko
Verejné obstarávanie MsKS

Kalendár kultúr. podujatí

Kam v regióne

Kam v regióne

Ponuka majetku mesta

Ponuka majetku mesta

Mestské dotácie

Kino Iskra

Kino Iskra
Filmový klub Iskra
Audiovizuálny fond

Projekt aktívne starnutie

Aktívne starnutie