Hotel Hviezdoslav ****

  • Adresa: Hlavné námestie 95/49
  • Telefón: 052 788 75 75
  • Fax: 052 788 75 76
  • E-mail: recepcia@hotelhviezdoslav.sk
  • Web: www.hotelhviezdoslav.sk
  • Popis: Vitajte v malom hoteli s veľkým srdcom na úpätí najmenších veľhôr sveta Vysokých Tatier. Hotel je situovaný v srdci mestskej pamiatkovej rezervácie a ponúka komfort, kvalitnú gastronómiu, príjemnú atmosféru, srdečný personál a dokonalý relax.

    Prvý boutique hotel pod Vysokými Tatrami nájdete priamo v srdci historického Kežmarku s výhľadom na Belianske Tatry na križovatke 3 národných parkov TANAP, PIENAP, a Slovenský raj. Hotel Hviezdoslav****, nachádzajúci sa v 4 historických budovách zo 17.storočia,je zrekonštruovaný v historizujúcom štýle a nachádza sa uprostred vzácnych historických pamiatok ako Kežmarský hrad či gotická Bazilika minor, ktoré mu dodávajú čarovný kolorit. Každá z týchto 4 budov má svoju zaujímavú históriu i pútavý príbeh a v hoteli sa veľmi citlivo snúbi história so súčasnosťou. Hotel nosí meno najväčšieho slovenského spisovateľa P. O. Hviezdoslava, ktorý počas štúdia na slávnom kežmarskom lýceu v jednom z domov žil a tvoril. Zariadený je v príjemných teplých farbách s láskou k histórii, literatúre a umeniu viažúcemu sa práve k starobylému mestu Kežmarok.
    Hosťom ponúka rodinnú a srdečnú atmosféru, vysoký štandard ubytovania v 24 elegantných a komfortných izbách. Hotel disponuje aj príjemným a štýlovým zázemím pre obchodné rokovania, školenia, semináre, konferencie či firemné podujatia, ale aj rodinné oslavy menšieho či väčšieho charakteru i na spoločenské akcie ako recepcie, kokteily či bankety. Hoteloví hostia majú k dispozícii obľúbené wellness centrum Harmónia so saunovým svetom a jacuzzi, masážami či relaxačnými zábalmi. V letných mesiacoch oázou oddychu je hotelová terasa v átriu hotela, plná zelene, kvetín a byliniek s výhľadom na majestátnu baziliku a Belianske Tatry. Hostia si môžu vybrať ak si chcú príjemne posedieť Lobby bar Múza s pestrou ponukou kokteilov, domácich limonád, či ručne robených belgických praliniek, ale aj chutných kanapiek alebo Literárnu kaviareň s bohatou ponukou kvalitných vín, kávy, belgickej čokolády či našich domácich dezertov a múčnikov. Súčasťou hotela je reštaurácia Poézia, ktorá ponúka svoje pohostinstvo návštevníkom, ktorí hľadajú kvalitu kulinárskeho umenia, ale aj kvalitný servis a príjemnú atmosféru v štýlovom prostredí. Hotel disponuje veľkou eventovou sálou Sophia vhodnou pre firemné eventy, konferencie, svadby, či bankety a dvoma menšími salónmi pre školenia a oslavy - Maršalský salón a Thokolyho salón. V ponuke aktivít je i bowling priamo v hoteli na dvoch kvalitných bowling dráhach spoločnosti Brunswick. Štýlová Krayova vináreň je tým správym miestom na degustačné vínne večery či posedenie s priateľmi a kolegami. Hotel ponúka svojim hosťom aj uzavreté parkovisko v átriu hotela pod kamerovým systémom a možnosť ubytovať sa v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu a WiFi v celom hoteli.

Fotografie:

Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****Hotel Hviezdoslav ****

Informácie

Všetky potrebné informácie o prehliadkach mesta, pamätihodnostiach, cenách, ubytovaní a pod. vám poskytne Kežmarská informačná agentúra (KIA).

e-mail: info@kezmarok.sk,
tel.: +421/(0)52/449 21 35

Ako často navštevujete mesto Kežmarok?

Dotazník

Audioguide

Audioguide

Videoklip

Videoklip Kežmarok 2015

Festival remesiel EĽRO

Európske ľudové remeslo

Kalendár kultúr. podujatí

Propagačné materiály